ریخته گری

گروه تولیدی متالورژی ماشین سازی اراک در بخش ریخته گری با در اختیار داشتن کوره های قوس الکتریکی و کوره پاتیلی LFو سیستم گاززدایی تحت خلاء(VODC) که یکی از پیشرفته ترین روش های تصفیه فولاد است قادر به تولید فولادهای کربنی، میکروآلیاژ و آلیاژی از جمله فولادهای مخصوص همانند زنگ نزن ومقاوم به حرارت و ... با کیفیت بالا و ویژگی های زیر می باشد:

- حداقل ناخالصی
- کاهش هیدروژن ذوب به کمتر از ppm 2.5
- کاهش نیتروژن ذوب به کمتر از ppm 50
- کاهش گوگرد ذوب به کمتر از% 0.007
- کاهش کربن ذوب به کمتر از% 0.03
- مقاومت به خوردگی بالا
- قابلیت جوشکاری بالا
- بهبود قابلیت ماشین کاری
- بهبود خواص مکانیکی
   
نمونه فولادهای گروه تولیدی متالورژی(کلیک کنید)

فلنج


گروه تولیدی متالورژی ماشین سازی اراک با بهره گیری از تجهیزات آهنگری از قبیل چکشها وپرسها و دستگاه رینگ ساز و امکانات تحقیقاتی و آزمایشگاهی یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع فلنجهای مصرفی درصنایع نفت و گاز(تحت فشار) و آب (کم فشار) مطابق با آخرین استانداردهای معتبر جهانی در کشور است.
همچنین این گروه با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته در کارگاه ها ی ذوب وفولاد سازی از جمله کنورتورتصفیه مذاب در خلاء قادر به تولید انواع فولادهای کربنی، آلیاژی زنگ نزن، کربنی با استحکام بالا و مقاوم به خوردگی در محیط های ترش حاوی H2S براساس شرایط مختلف و الزامات استاندارد( NACE MR0175/ISO15156 )مقاوم به HIC ,SSCC برای تولید فلنج به روش آهنگری است.از طرفی برای دستیابی به خواص مکانیکی مورد نظر مطابق با استاندارد های درخواستی، انواع روشهای عملیات حرارتی نظیر نرمال، آنیل وکوئنچ وتمپر برروی فلنج های تولیدی انجام می گردد    

استانداردهای مورد استفاده جهت ابعاد و طراحی انواع فلنج بر اساس سایز و کلاس فشار(کلیک کنید)

انکر فلنج


انکر فلنج از قطعات اصلی خطوط لوله حاوی سیال ) نفت و گاز (با فشار بالا است و گروه تولیدی متالورژی ماشین سازی اراک با در اختیار داشتن دانش فنی وتجهیزات منحصر بفرد تولید کننده این قطعه تا سایز 56 اینچ است. جنس این قطعات فولاد های کربنی و میکروآلیاژنظیر ASTM A105 وکلیه گریدهای فولاد ASTM A694 است. کلیه مراحل طراحی، تولید و تست های هیدرواستاتیک ، RT,MT,UTمطابق با استانداردهای مرجع نظیر استاندارد شرکت گاز: ASME Sec .VIII DIV 1-IGS-M-PL-027 or PLD 108 ، انجام می شود. 

  
رینگهای صنعتی و بوش


انواع رینگهای صنعتی و بوش مورد استفاده در صنایع نفت ، گاز و درسایر صنایع در سایز های مختلف و مطابق با درخواست مشتری در گروه تولیدی متالورژی ماشین سازی اراک تولید می گردند. این قطعات با استفاده از دستگاه های منحصر به فرد رینگساز با روش نورد گرم و پرس 1600 تن با روش ماندرلکاری تولیدمی شوند.
تمام فولاد های فورج پذیر از قبیل فولاد های ساده کربنی، آلیاژی و زنگ نزن با رعایت استانداردهای مربوطه همانند EN 10025,DIN17350,EN10083 وسایر استانداردهای مد نظر مشتری ودر قالب استانداردکلی فورج باز DIN 7527 قابل تولید می باشند.   

جدول مشخصات ابعادی و وزنی رینگهای صنعتی و بوش

(Max. Weight)

(H)

(ID)

(OD)

(Equipment)

1500 kg

50-500

Min. 250

320-2500

(Ring Rolling)


6500 kg


100-1000


Min. 350


500-2500


(Press 1600 ton)


بانداژ (چرخ صنایع ریلی)


بانداژ یکی از محصولات اصلی گروه تولیدی متالورژی ماشین سازی اراک است. مراحل تولید این محصول عبارت است از : فولاد سازی، شمش ریزی، برشکاری، آهنگری و نورد، عملیات حرارتی، شات بلاست، تست های غیر مخرب و بسته بندی. شرایط تحویل این محصول به صورت آهنگری و با عملیات حرارتی نرمال و یا کوئنچ و تمپر می باشد. انجام آزمایش های مکانیکی شامل کشش، ضربه، سختی و بررسیهای ساختاری به صورت ماکروسکوپی و میکروسکوپی و درکنار انجام تست آلترا سونیک ) به صورت صددرصد ( برروی قطعات و کنترل های مداوم در حین تولید و انجام بازرسی هایی که در طرح کنترل کیفی این محصول ارائه شده است، کیفیت آن را تضمین می نماید   
استاندارد ساخت، جنس و ابعاد قطعات

مقاطع و قطعات فولادی


این محصولات شامل میلگرد ساده وپله دار، چهار گوش، بلوک و سایر مقاطع خاص می باشند که به صورت آهنگری باز تولید می شوند. تمام فولادهای فورج پذیر از فولادهای ساده کربنی تا پر آلیاژی و زنگ نزن با رعایت استانداردهای مربوطه همانند DIN17350,EN10025,EN10083 وسایر استانداردهای مد نظر مشتری ودرقالب استاندارد کلی فورج باز DIN 7527 قابل تولید می باشند.   

تجهیزات سرچاهی


انواع تجهیزات سرچاهی از قبیل شیرهای دروازه ای، اسپولها، سالید بلوک ها و شیرهای فوران گیر مطابق با استانداردAPI 6A در گروه تولیدی متالورژی ماشین سازی اراک تولید می شوند. جنس این قطعات فولاد کم آلیاژ AISI 4130 وفولاد زنگ نزن مارتنزیتی بوده و کلیه الزامات مقاوم در برابر خوردگی مطابق با استاندارد: NACE MR 0175 در نظر گرفته شده وخواص مکانیکی وتست های مورد نیاز مطابق با استاندارد API6A انجام می گیرد   

گلوله های فولادی


گروه تولیدی متالورژی ماشین سازی اراک اولین تولید کننده ی گلوله های فولادی در ایران با استفاده از تجهیزات و امکانات منحصر به فرد خود در زمینه فولاد سازی ، آهنگری ونورد می باشد و انواع گلوله های فولادی مورد مصرف در صنایع مس، سنگ آهن، سیمان، زغال سنگ، معادن فسفات وطا، سازه های فضایی و ... را مطابق با
آخرین استاندارد های معتبر جهانی تا قطر 100 میلمتر به روش نورد و از قطر 100 تا 300 میلیمتر به روش آهنگری قالبی تولید می نماید. ویژگی های گلوله های نوردی :
- خواص ضد سایشی و ضربه ای بالا
- سختی سطحی وحجمی مناسب و یکنواخت
- ساختار مارتنزیتی با دانه های ریز
- کرویت کامل همراه با تلرانسهای مناسب   

کاتالوگ محصولات گروه متالورژی